Nový rok, nová pleť

Viem, že je to klišé, ale začiatok nového roka nám dáva vždy chuť začať s niečím novým a motiváciu ísť za svojimi cieľmi. Poď so mnou dosiahnuť tú najzdravšiu pleť. Čítaj ďalej, aby si sa dozvedela viac o 8 skin care predsavzatiach, ktoré som si tento rok stanovila, a pripoj sa ku mne.

1. VYTVOR A DODRŽUJ SKIN CARE RUTINU

Ver mi, aj ja som človek a hlavne mama dvoch detí. Niekedy, po dlhom dni, alebo náročnej noci je to tá posledná vec, ktorá sa mi chce urobiť, je si umyť tvár.

Dokonca aj počas dní bez mejkapu je dôležité, aby si si pred spaním udržiavala čistú pokožku, pretože mastnota a nečistoty sa prirodzene hromadia počas dňa. Bolo by to jednoduchšie, keby som ti povedala, že rutina môže byť jednoduchá a pozostávať z pár základných produktov?

Odporúčam použiť náš PM ROUTINE CLEANSING BALM ako prvý krok na večerné odstránenie make-upu a opaľovacieho krému. 

Ďalej odporúčam použiť AM/PM ROUTINE CLEANSING CREAM PREBIOTICS ako druhý krok čistenia v rámci večerného dvojitého čistenia.

Potom použi sérum s HA6 HYDRATATION BOOSTER s kyselinou hyalurónovou a hydratačný krém pre extra zvýšenie hydratácie.

 

Potrebuješ pomôcť s vytvorením novej rutiny starostlivosti o pleť, ako je táto? Neváhaj a napíš mi na hello@twocosmetics.sk, na Instagram alebo Facebook a rada ti vytvorím rutinu na mieru.

 

2. ZAVEĎ EXFOLIÁCIU

Exfoliácia sa môže zdať strašidelná, najmä pre tých, ktorí majú suchú pokožku. Môžem potvrdiť, že exfoliátory sú priatelia a so správnymi produktmi môžu pomôcť odstrániť odumreté kožné bunky a vyčistiť póry, zabrániť vzniku zápalových ložísk.

 

Kľúčom k exfoliácii je vedieť, ktoré exfolianty sú užitočné a ktoré škodlivé. Fyzické exfolianty ako peelingy s mikroperličkami, cukrom, či inými mechanickými čiastočkami sú nevhodné na tvár a poškodzujú a dráždia pokožku. Namiesto toho hľadaj chemické exfolianty ako AHA, BHA a PHA kyseliny, ktoré sa zameriavajú na rôzne potreby starostlivosti o pleť a sú vhodné pre rôzne typy pleti. 

 Pre AHA odporúčame:

Čistiaci gél s kyselinou glykolovou

 

Pre BHA odporúčame:

Čistiaci gél s kyselinou salicylovou

Pleťová maska s kyselinou salicylovou  

PHA:

Pleťová masla s glukonolaktónom  

3. ZOSTAŇ HYDRATOVANÁ

Hydratácia vždy vyhráva. Okrem toho, že denne vypi dostatok vody, rutina starostlivosti o pleť zameraná na hydratáciu posilní šťastnejšiu, zdravšiu a hydratovanejšiu pleť.

 

Moje najlepšie tipy na hydratáciu:

Pleťový hydrolát – skvelý začiatok ako si vyčistenú pleť pripraviť na dávku hydratácie. Navlhčená pleť ľahšie a lepšie prijíma aktívne zložky.

HA6 HYDRATATION BOOSTER SERUM – úžasné hydratačné sérum so 6 formami kyseliny hyalurónovej, tvoja pleť bude šťastná.

Hydratačný krém – zakončiť to môžeš najobľúbenejším hydratačným krémom s vitamínom E Celú hydratáciu môžeš doplniť ceramidovou hydratačnou maskou

HYDRATION CREAM MASK, ktorá okrem spomenutých ceramidov obsahuje kyselinu hyaluronovú a zinok PCA.

 

4. OCHRANA

SPF je najdôležitejším krokom v rutine starostlivosti o pleť pre všetky typy a tóny pleti, každý deň po celý rok. Používanie opaľovacích krémov pomáha chrániť pokožku pred predčasným starnutím, vznikom pigmentových škvŕn a vrások. 

5. DAJ SI ZELENÚ 

Vedomosti ovplyvňujú každé naše rozhodnutie, najmä pokiaľ ide o výhody a nevýhody produktov. Naším záväzkom je byť 100% transparentní pri získavaní, výbere a používaní našich ingrediencií, takže sa môžeš 10% spoľahnúť, že keď si vyberieš two, vyberieš si kvalitné, cruelty free, vegánske a recyklovateľné produkty. Je to pre nás natoľko prirodzené, že o tom často zabúdame hovoriť.

 

6. VYUŽI POTENCIÁL NAPLNO

Tvoja najlepšia pleť za menej peňazí. Chceme ti pomôcť nájsť tie správne produkty pre a získať smart rutinu, ktorá funguje a ušetrí ti aj pár eur.

 

Naše viacúčelové zázraky:

AM/PM ROUTINE CLEANSING GEL 2% SALICYLIC ACID: Čistiaci gél s kyselinou salicylovou je skvelý nielen na tvár! Používaj ho aj na oblasti postihnuté akné na celom tele, ako je chrbát a krk.

SQUALNE: Vhodný pre ranné aj večerné použite pre žiarivú pleť alebo pre super hydratáciu na noc, pridaj pár kvapiek skvalánu do svojho pleťového krému pred spaním.

EYE CONTOUR CREAM: Môže ho použiť aj na jemné linky okolo úst.

 7. NEZABUDNI NA OČI!

Pokožka okolo očí je jemnejšia a tenšia ako na zvyšku tváre, preto je dôležité dať tejto oblasti extra starostlivosť. Odporúčam preto začleniť očný krém do tvojej rutiny. Náš kofeínový očný krém redukuje opuchy a tmavé kruhy pod očami a zároveň je skvelým prostriedkom na redukciu jemných vrások. V roku 2024 sa môžeš tešiť na novinku – hydrogélové eye patches.

8. Teš sa s nami na rok 2024

V roku 2024 pripravujeme množstvo noviniek! Budujeme komunitu a ty môžeš nahliadnuť do zákulisia cez odbery na našom Instagrame a vidieť tak ako pracujeme a dozvedieť sa zaujímavé informácie, tento rok ťa potešíme aj vernostným programom, vynoveným dizajnom a novými produktami. Máme pred sebou krásny a pracovne náročný rok, my sa naň tesíme pretože to robíme s radosťou a pre teba 🫶🏻

 

Si pripravená pripojiť sa k našim skin care predsavzatiam na rok 2024? Podeľ sa s nami o svoje skin care ciele tak, že nás označíš na Instagrame @twocosmetics_official

Sme inovatívna značka prírodnej kozmetiky #MADEINSLOVAKIA.