FAQ

1. Ako sa používa tuhý šampón?

Tuhý šampón sa používa obdobne, ako tuhé mydlo. Navlhčený šampón speníme v dlaniach a penu nanesieme na vlasy. Takisto navlhčený šampón môžeme krátko pošúchať vo vlasoch. Šampón zakrátko zapení, tvorbu peny podporíme masírovaním pokožky hlavy. Stačí naozaj málo, pretože sa vytvorí bohatá pena.

2. Ako dlho šampón vydrží?

Výdrž šampónu je veľmi individuálna. Nikto má dlhé, niekto krátke vlasy, niekto si ich zasa umýva každý deň a niekto viackrát do týždňa. Naša Maťka si výdrž šampónu merala, pri jej dĺžke vlasov po ramená, šampón vydržal 42 umytí, čo vyšlo približne na 5 mesiacov pri frekvencii umývania 2-krát týždenne. Všetko o šampónoch sa dozviete aj tu: https://youtu.be/NjqfXuV6zkk

3. Ako sa používa sprchové želé?

Sprchové želé sa používa obdobne, ako tuhé mydlo. Želé je príjmenej konzistencie, preto ho môžte peniť priamo na telo. Má vysoký obsah glycerínu, preto nevysuší pokožku a zanechá ju hydratovanú.

4. Môžem tuhé mydlá použiť aj na tvár?

Naše tuhé mydlá sú vhodné tak ako na ruky, aj na telo a tvár.

5. Môžem použiť telové maslo na tvár?

Nakoľko je telové maslo mastné, na tvár ho odporúčame iba v prípade extrémneho vysušenia, či v zimných mesiacoch, či na suché miesta. Avšak nanášajte ho v malom množstve.

6. Ako použiť mydlové orechy?

Do priloženého vrecúška vložte 4-5ks orechov, vrecko pevne uviažte a vhoďte do bubna práčky. Môžte prať pri všetkých teplotách. Ak periete na 60 stupňoch, orechy po skončení programu vyhoďte. Ak periete napríklad na 40 stupňoch, orechy môžte použiť ešte raz. Použité orechy môžte aj kompostovať.

7. Pri akej teplote mám prať odličovacie tampóny?

Ideálne je tampóny prať na 60 stupňoch, aby sa odstránila hrubá špina a baktérie. Ak je tampón viac špinavý, odporúčame ho namočiť do vody so sódou bikarbónou a následne ho oprať v práčke. Tampón môžete taktiež oprať v rukách v teplej vode s použitím mydla.

8. Je oxid zinočnatý v oleji na opaľovanie v nano časticiach?

Oxid zinočnatý obsiahnutý v oleji na opaľovanie Pohodové opaľovanie nie je v nano časticiach.

9. Ako často používať olej na opaľovanie? Je vhodý aj pre deti?

Olej na opaľovanie Pohodové opaľovanie odporúčame používať v pravidelných časových intervaloch. Natrite sa aspoň 20 minút predtým, než vyjdete na slnko. Potom aplikujte každú hodinu až hodinu a pól. Pohodové opaľovanie je vhodné aj pre deti, avšak aplikujte olej častejšie. Upozorňujeme, že Pohodové opaľovanie nie je vodeodolné, preto sa natierajte aj po kúpaní.