4 dôvody prečo si nedávať na tvár jedlo

Predtým ako si skúsiť ten zaujímavý DIY recept na pleťovú masku z Pinterestu, prečítaj si 4 dôvody prečo si takú masku nikdy nedať na tvár.

1.Koža nemá tráviace emzýmy

Je pravda, že mnoho potravín má výborné účinky na kožu, no lepšie z nich pokožka benefituje z krvného obehu, do ktorého sa dostávajú cez náš tráviaci trakt. V tráviacom trakte sa potravina rozloží tráviacimi kyselinami, potom putujú zložky z potravín tam kam majú a sú zbavené tých zložiek, ktoré nepotrebuje, ako napríklad baktérie.

Surové vajíčka sú notoricky známe tým, že môžu obsahovať salmonellu a na internete nájdeš množstvo receptov, kde odporúčajú práve bielka z vajec ako super beauty trik. Je pravda, že môžu pomôcť s odstránením čiernych bodiek, ale stojí to skutočne za to? Ak by si nezjedla surové vajce, nedávaj si ho ani na tvár. Koniec koncov, ak by si ho zjedla je tam ešte šanca že by si tráviace kyseliny poradili s baktériami, no tvoja pleť to nedokáže. A vieš čo baktérie spôsobujú pleti? Akné, vyrážky, zápaly, atď.

Aby som nezabudla, majonéza obsahuje vajcia, tak pozor aj na majonézové masky. Tú si daj radšej do šalátu.

2.Vysoko dráždivé

Cítila si niekedy tú nepríjemnú štipľavú bolesť keď sa ti do malej ranky dostane kvapka citrónovej alebo pomarančovej šťavy? Tak prečo by si si to dávala na tvár?

Kyselina citrónová nie je len dráždivá, ale znižuje aj pH kože a robí ju citlivejšou na slnečné žiarenie. Daj si citrón raďsej do čaju alebo do pohára s vodou, tak urobí viac úžitku.

3. Cukor, káva, soľ a med patria do kuchyne

Kto si ešte v roku 2024 robí peeling tváre pomocou mechanických peelingov? Natrafila som na množstvo receptov na peeling tváre, ktoré obsahovali cukor, soľ, či kávu. Predtým ako si takéto niečo vyrobíš, aplikuj to maximálne na svoje telo alebo pery. V tom prípade je peeling na mieste.

Aplikovať abrazívne látky na tvár môže spôsobiť jej citlivosť a znehodnotenie bariéry.

Med bol používaný už storočia pre jeho antibakteriálne a hydratačné benefity. V časoch minulých bol med používaný na liečbu popálenín. Popáleniny však nie sú zápaly spôsobené vyrážkami, v konečnom dôsledku med nie je tak efektívny v liečbe akné. Miesto toho skús aloe. A posledná vec, skúšala si si niekedy dávať na tvár med? Je veľki lepkavý, ťažko sa zmýva a v neposlednom rade, vďaka jeho viskozite si akurát tak upcháš póry.

4. Čas je na našej strane

V roku 2024 máme toľko neobmedzených možností, ktoré nám uľahčujú život. A to vrátane skin care. Nechaj túto prácu na skutočných odborníkov a radšej si kúp kvalitný produkt. Neváhaj sa ma pýtať na suroviny, ktoré vyberám do formulácií, či na výber obalov, rada zodpoviem.