Ako si užiť Valentína single aj taken

Tipy ako si užiť Valentína keď si single

Čokolády, kvety a potešujúce pohľadnice – „Mesiac lásky“ je tu! Všade samá lásky, ale ty si single? Nezúfaj, uži si ho sama zo sebou a prejav si lásku tým, že si dopraješ.

Valentín nie je len o luxusných romantických večerách a darčekoch. Ide aj o to, aby si sebe a venovala trochu lásky navyše. A nikto nepovedal že si tú čokoládu a kvety nemôžeš kúpiť sama, všakže.

Tipy pre krásnu pleť a vlasy na Valentína

1. Dopraj si kvalitný spánok

V noci pred Valentínom si dopraj aspoň 7-9 hodín pokojného spánku. Správny spánok je kľúčom k bezchybnej pleti.

Ak máš problémy so spánkom, použi hydrolát. Levanduľa je jedným z najlepších relaxantov. Ak si strekneš na vankúš trochu levanduľového hydrolátu, pomôže to upokojiť tvoju myseľ. Hydrolát môžeš nastriekať aj na celé svoje telo.

2. Dodržuj základnú rutinu starostlivosti o pleť

Zdravá pleť = prirodzene žiariaca pleť!

Takto by mala vyzerať správna základná rutina starostlivosti o pleť:

– Čistenie: Čistenie odstráni všetky nečistoty z povrchu pokožky. Večer použi dvojité čistenie na odstránenie make-upu, SPF a nečistôt nahromadených z celého dňa pomocou čistiaceho balzamu, a ako druhý krok využi niektorý čistici gél s kyselinami pre hĺbkové vyčistenie pórov. Ráno zasa siahni po prebiotickom čistiacom kréme, ktorý odstráni nečistoty z pleti počas nočnej regenerácie a zároveň skvelo pripraví pleť na nový deň.

– Hydratácia: Každodenná hydratácia pleti pomáha udržiavať ju jemnú a pružnú.

– SPF: Vo vnútri alebo vonku je každodenné nosenie opaľovacieho krému nevyhnutnosťou, aby bola pokožka chránená. Počas nočnej starostlivosti o pleť tento krok vynechaj a nahraď ho napríklad nočnou pleťovou maskou.

Čas na ďalšie TLC

Hromadenie nečistôt a odumretých kožných buniek môže pripraviť pokožku o jej prirodzený jas. Peeling pomôže odstrániť odumreté kožné bunky a oživí ju. Preto si dopraj jednu z masiek s obsahom kyselín a celé to môžeš spojiť s ďalším tipom.

3. Nechaj sa rozmaznávať atmosférou relaxačného kúpeľa

Jeden z najdôležitejších tipov starostlivosti o krásu na Valentína – kúpeľ. Relaxačný zážitok z kúpeľa môže byť dobrý nielen pre vašu pokožku a vlasy, ale aj pre vašu myseľ. A k tomu pleťová maska, sviečky, príjemná hudba. DOKONALOSŤ! K nej prispejú aj šumivé bomby do kúpeľa, ktoré zregenerujú a zhydratujú pokožku tela. 

4. Čas venovať sa vlasom

Pleťová maska, vaňa, nesmie tu teda chýbať zábal na vlasy. Vlasy umy šampńom a následne nanes v bohatej vrstve masku po celej dĺžke vlasov. Nechaj pôsobiť 10 minút a dobre zmy.  Následne použi kondicionér.

Pokojne tieto tipy zahrň do svojho pravidelného režimu starostlivosti o svoj zovňajšok a urob si Valentína pokojne aj každý mesiac v roku. Milovať seba a dopriať si je dôležité pre to, aby sme mohli milovať a dopriať druhým.

Valentínsky tip pre zadaných

Každý má inak rád strávený spoločný čas, no na Valentína to časrokát býva s nálepkou špeciálnosti. Kvety, čokolády, večere, výlety. Dkús do tohto špeciálneho dňa zahrnúť aj náš tip a uvidíš, že sa to bude páčiť obom:

1. Zostavte si playlist obľúbených romatických skladieb. Keď sa ti zdá, že nevieš prísť na vhodné slová, nechaj hovoriť hudbu. Ak hľadáš roztomilý nápad na Valentína, vytvor valentínsky zoznam svojich obľúbených piesní o láske a zdieľajte ho s polovičkou.

2. Napustite si vaňu a vhoďte do vody 1-2 šumivé bomby do kúpeľa. Šumivé bomby vám pokožku príjemne zhydratujuú a ich vôňa sa rozšíri do celej kúpeľne.

3. Zapáľte si sviečky pre príjemnú atmosféru a zapnite si playlist. Sviečky zo sójového vosku s krásnymi vôňami tú príjemnú atmosféru len podčiarknu. Nie je nič romantickejšie ako pozerať sa na milovanú osobu v teplom svetle sviečok.

4. Aplikujte masku na tvár. Využite túto príležitosť na trochu skin care, veď prečo nie. 

5. Nalejte si bublinky a relaxujte. Šumivé víno alebo prossecco k Valentínu jednoducho patria.

6. Pokračovanie je na vás…