Užívaj si slnko s našimi jemnými a trblietavými produktmi, pred aj po opaľovaní 🙂 Viac info tu

8 skincare tipov nielen na medzinárodný deň žien

Keďže sa blíži Medzinárodný deň žien, je to príležitosť osláviť a pozdvihnúť všetky úžasné ženy. Ak chceš túto príležitosť skutočne osláviť, čo by si mala, nájdi si čas na rozmaznávanie a venuj sa starostlivosti o seba. Jeden fantastický spôsob, ako si zvýšiť sebavedomie, je starostlivosť o svoj zovňajšok. Vyzerať čo najlepšie nie je len o vzhľade, ale aj o tom, aby si sa cítila skvelo vo svojej koži. Aby sme ti pomohli dosiahnuť túto žiaru, zostavili sme niekoľko tipov na starostlivosť o pleť pre ženy v tento významný deň. Uvoľniť a odmeniť sa je obrovským darom pre zdravie nielen pokožky ale aj duše. Keď si dopraješ čas na starostlivosť o pleť, cítiš sa uvoľnene a pozitívne. Tu je niekoľko tipov pre tento výnimočný deň, ktoré odporúčame aplikovať pravidelne:

1. Dopraj si wellness

Nájdi si čas a nechaj sa rozmaznávať relaxačným kúpeľom. Uvoľnenie tela v horúcom kúpeli je nevyhnutné, najmä ak žongluješ s viacerými rolami v živote, či si mamou, dcérou, sestrou, opatrovateľkou, manažérkou, manželkou môže byť vyčerpávajúce. Častokrát dávame seba na posledné miesto. Práve preto si dopraj a napusti vaňu, zapni obľúbenú hudbu, vhoď do vane šumivku do kúpeľa, zapáľ sviečku a uvoľni sa. 

2. Čistenie nielen na MDŽ

Každý deň, či tráviš čas doma, vonku alebo v práci, počas dňa sa ti na pleti nahromadí množstvo prachových častíc, baktérií a nečistôt, ktoré môťu pokožku podráždiť. Pravidelným večerným dvojkrokovým čistením sa tieto nahormadené nečitoty odstránia a zabezpečí tak dobrý základ pre ďalšie kroky rutiny. Skin care rutina by mala byť pre teba každodennou záležistosťou, ktorá ti zabezpečí želaný výsledok. Správny výber čiastiaceho produktu je kľúčový.

3. SPF

Ochrana pred slnkom je nevyhnutná počas celého roka, pretože poškodenie slnkom môže spôsobiť predčasné starnutie, pigmentové škvrny a zvýšenú citlivosť. Na zabezpečenie všestrannej ochrany je dôležité používať širokospektrálne opaľovacie krémy. Ak sa vystavuješ slnečnému žiareniu po dlhšiu dobu, uisti sa, že po 2h znova reaplikuješ opaľovací krém. Pomocou týchto jednoduchých krokov môžeš chrániť svoju pokožku pred poškodením slnkom a zachovať jej zdravý a mladistvý vzhľad.

4. Exfoliácia

Exfoliácia odumretej kože je nevyhnutným krokom v správnej rutine starostlivosti o pleť. Všetci odborníci na starostlivosť o pleť odporúčajú exfoliáciu, aby sa zabezpečilo, že póry pokožky sa neupchajú odumretou kožou, čo môže spôsobiť vyrážky, čierne bodky alebo biele bodky. Avšak nadmerná exfoliácia môže spôsobiť, že pokožka bude citlivá, takže je dôležité obmedziť exfoliáciu na jeden alebo dvakrát týždenne pomocou produktov obsahujúcich kyseliny. Pre správnu exfoliáciu si vyber niektorú z pleťových masiek – PHA ANTI-AGE s glukonolaktónom alebo PROBLEM SOLVED s kyselinou salicylovo . Začlenením týchto tipov starostlivosti o pleť do svojej rutiny udržíš svoju pokožku zdravú a žiarivú.

5. Vitamíny pre pokožku 

Kým zavedenie vitamínov v podobe výživových doplnkov je dôležité pre tvoju životosprávu, aplikácia topických vitamínov napomáha zdravému vzhľadu pleti. Toto dosiahneš používaním produktov s vitamínmi C a E, ktoré sú esenciálne v každej pleťovej rutine.

6. Hydratácia

Hydratácia pokožky ráno a pred spaním je kľúčom k udržaniu zdravého stavu pleti. Suchá pokožka vyzerá matne a pri používaní kozmetických prípravkov spôsobuje na pokožke pocity svrbenia a pálenia. Keď si umyješ tvár, aplikácia hydratačného krému pomáha uzamknúť vlhkosť a udržiavať pokožku jemnú a kyprú. V noci, po očistení tváre a odstránení make-upu, pomocou hydratačného krému zaistíš, že pleť cez noc nevyschne a zobudíš sa s dobre oddýchnutou a vyživenou pleťou.

7. Obmedzte Svoje Produkty

Aj keď je na trhu k dispozícii množstvo produktov starostlivosti o pleť, vlasy a telo, nemusíš ich používať všetky. Namiesto toho si nájdi rutinu, ktorá ti najlepšie vyhovuje a budeš používať iba tieto produkty. Používanie príliš veľkého množstva produktov na pokožke môže viesť k upchatiu pórov alebo alergiám, ktoré je ťažké vystopovať a koniec koncov, bude si to vyžadovať veľa času a námahy vrátiť pleť do pôvodného stavu. Vyber si produkty, ktorým dôveruješ, a rob rozumné rozhodnutia. Ak potrebuješ poradiť, som tu pre teba.

8. Použite Pleťový Toner

Pravidelné používanie tonerov, alebo hydrolátov po čistení môže pomôcť znížiť výskyt pórov a upokojiť pokožku. Tonery udržujú pokožku hydratovanú a osvieženú tým, že ju dočasne napínajú a odstraňujú zvyškový maz alebo iné čiastočky. Navyše tonery pomáhajú udržiavať rovnováhu pH vašej pokožky, vďaka čomu sú ideálne na použitie pred aplikáciou séra a krému.

Čo robiť a nerobiť 

Tipy na starostlivosť o pleť sa neobmedzujú len na produkty starostlivosti o pleť alebo tipy týkajúce sa len tváre. Starostlivosť o svoje telo a hladiny hormónov zohrávajú veľkú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky celého tela. Na Medzinárodný deň žien mám niekoľko tipov, čo robiť a čo nie, aby sme ti pomohli udržať si dobrú kondíciu pokožky. 

Urob Toto

1. Pravidelne cvič – Pravidelné cvičenia ako joga, pilates alebo dokonca vysokointenzívne cvičenie pomáha zvýšiť prietok krvi do pokožky a udržuje pokožku zdravú a vyživenú. Ak budeš aktívna, pomôže ti pot, ktorý uvoľňuje toxíny z tela a uvoľňuje kožné póry.

2. Zdravá strava – Zdravá strava je kľúčovým faktorom vo všetkých bežných tipoch starostlivosti o pleť. To, čo ješ, priamo ovplyvňuje zdravie pokožky rovnako ako stav celkovej kondície tela. Zahrnutie zelenej zeleniny a antioxidantov do stravy pomôže zlepšiť zdravie pokožky a tiež pomôže kontrolovať výskyt problémov.

3. Hydratácia – Hydratácia pokožky sérami a krémami je dôležitá, ale hydratácia tela zvnútra je rovnako prospešná pre to, aby tvoja pokožka a pery boli jemné a bez suchosti. 

Nerob Toto

1. Kompromis spánku – dobrý spánok môže pomôcť predchádzať opuchom pokožky a tmavým kruhom. Počas spánku pokožka produkuje kolagén, ktorý pomáha predchádzať ochabovaniu. Dostatočný spánok tiež podporuje dobré prekrvenie pokožky, zabraňuje mdlosti a dodáva pokožke živší vzhľad. Uisti sa teda, že máš dostatok beauty spánku a nešetri ním.

2. Vytláčanie – Vyhnite sa vytláčaniu vyrážok, čiernych bodiek, bielych bodiek. Vytláčanie môže spôsobiť infekcie alebo zjazvenie, čo vedie k tmavým škvrnám a stopám po akné. Ak máš opakované vyrážky, je najlepšie vyhľadať odbornú pomoc od dermatológa, aby si dostala správnu starostlivosť.

3. Stres – Vyhni sa stresu z vecí a nájdi zdravé spôsoby, ako stres zvládať, ako je cvičenie jogy alebo meditácia. Venovanie sa koníčkom a aktivitám, ktoré ťa bavia, ti tiež môže pomôcť efektívnejšie zvládať stres. Stres môže byť škodlivý pre pokožku, pretože spôsobuje zvýšenú produkciu mazu, čo vedie k vyrážkam a upchatým pórom. Okrem toho môže stres spôsobiť hormonálne výkyvy, ktoré tiež negatívne ovplyvňujú pokožku.

Ak hľadáš nápady na darčeky pre všetky superženy vo svojom živote, produkty two cosmetics sú ideálnou voľbou:

intimate wash gel

salt’n’sweet body scrub

honey tuhý šampón a kondicionér

–  ha6 hydratation booster serum

hydratačný krém

overnight gel mask

pm routine cleansing balm

Všetkým výnimočným ženám, ktoré nesú na seba nespočetné množstvo povinností a hrajú v živote množstvo úloh, vzdávame hold. Dúfame, že vás tento článok inšpiruje, aby ste si našli čas na oslavu seba a ostatných žien vo vašom živote prostredníctvom starostlivosti o pleť a celkovo o seba. Nezaslúžite si nič iné, ako to najlepšie. Ďalšie nápady na darčeky nájdeš na našej webovej stránke a ten najlepší spôsob, ako uctiť silné ženy vo svojom živote je, dávať im to najavo častejšie!