Ako skladovať skin care produkty?

V dnešnej dobe existuje toľko rôznych spôsobov skladovania produktov starostlivosti o pleť, ale keď sa rozhoduješ, akú poličku, alebo škatuľku by si chcela esteticky ladiť, je potrebné mať na pamäti to, kam ich umiestniť.

PREČO JE DÔLEŽITÉ SPRÁVNE SKLADOVAŤ PRODUKTY STAROSTLIVOSTI O PLEŤ?

Správne skladovanie produktov starostlivosti o pleť pomáha udržiavať veci hygienicky čisté a predlžuje životnosť produktov, vďaka čomu sú bezpečné a zároveň efektívnejšie. Udržiavanie produktov starostlivosti o pleť na nesprávnom mieste môže znamenať kratšiu trvanlivosť, čo môže byť frustrujúce z mnohých dôvodov, v neposlednom rade kvôli peniazom vynaloženým na produkty.

AKÚ TEPLOTU A KDE SKIN CARE PRODUKTY UCHOVÁVAŤ?

Takže, kde by si vlastne mali mať uložené produkty? Existuje na to niekoľko základných pravidiel, vrátane tých, ktoré sa sústreďujú okolo teploty. Najdôležitejšie je, že by si sa mala vždy uistiť, že produkty nie sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu alebo všade tam, kde môže ich teplota drasticky kolísať. Napríklad zaparené kúpeľne alebo kúpeľňové skrinky náchylné na kondenzáciu alebo vlhkosť nie sú ideálne. Blízkosť horúceho radiátora sa tiež neodporúča.

Skladovanie produktov na suchých miestach pri konštantných teplotách je najlepšie, pretože to zabráni tomu, aby sa veľmi zahriali a boli menej prospešné pre pokožku. Uisti sa tiež, že produkty po použití dobre utesníš, aby sa dovnútra nedostalo teplo alebo vlhkosť.

MALA BY SI POUŽÍVAŤ CHLADNIČKU NA SKLADOVANIE PRODUKTOV STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ?

V posledných rokoch bol okolo chladničiek na starostlivosť o pleť veľký humbuk. Investícia do nich sa však naozaj oplatí.

Aj keď nie je bezpodmienečne nutné uchovávať akékoľvek produkty v chladničke, existuje niekoľko položiek, ktoré môžu určite využiť chlad na zlepšenie používateľského zážitku. Napríklad očný krém, ako je náš EYE CONTOUR CREAM, bude po 30 minútach v chladničke pred použitím ešte viac osviežujúci a omladzujúci.

Niektoré masky a tonery budú na pokožke pôsobiť osviežujúco aj v teplejších mesiacoch. Napríklad 30 minút v chladničke posilní chladiace účinky masky OVERNIGHT GEL MASK.

Nie je potrebné investovať do chladničky určenej len na kozmetiku, rýchlych 30 minút vo tvojej kuchynskej chladničke je v poriadku. Uvedom si tiež, že niektoré produkty starostlivosti o pleť nemusia byť vhodné pre nižšie teploty, takže ich dlhodobé skladovanie ohrozuje ich zloženie a účinnosť.

Existujú určité ingrediencie, ktoré by sa nikdy nemali dávať do chladničky. Patria sem masky s ílom, balzamové a olejové textúry, ktorým nerobí dobre ani extrémne teplo ani zima. Pri vysokých alebo nízkych teplotách sa môžu oddeliť alebo stuhnúť.