sojove sviecky

Sójové sviečky vykúzlia príjemnú atmosféru na počkanie!

Boli časy, keď sa sviečky považovali len za zdroj svetla. Vtedy bol koncept vonných sviečok ešte neslýchaný, a hoci to mohlo byť v tom čase jediné využitie sviečok, boli veľmi dôležité. Sviečky sa už viac ako 5000 rokov používajú ako zdroj svetla a na osvetlenie osláv ľudstva. Okrem toho sa o ich pôvode veľa nevie. Čo vieme, je, že sviečky sa postupom času vyvinuli z funkčného zdroja svetla na dekoratívny akcent s rôznym využitím a výhodami.

Aj keď sviečky už nie sú naším primárnym zdrojom svetla, ich popularita a používanie stále rastie: sviečky symbolizujú oslavu, znamenajú romantiku, upokojujú zmysly, rozžiaria obrady a zvýrazňujú štýl domácností. Dodávajú svetlo do akéhokoľvek priestoru bez drsnosti jasnej elektrickej žiarovky, čím okamžite menia atmosféru každého vnútorného alebo vonkajšieho prostredia. S popularitou vonných sviečok na trhu sú známe aj tým, že vytvárajú relaxačnú atmosféru a dodávajú pocit tepla.

Vonné sviečky vytvárajú želanú atmosféru

Keď sleduješ plameň sviečky, všimneš si príjemnú atmosféru, ktorá je relaxačná a upokojujúca. Zapálenie niekoľkých strategicky umiestnených sviečok v tvojej domácnosti ti môže pomôcť okamžite vytvoriť útulnú a intímnu atmosféru. Sviečky priestor zjemnia, zútulnia a okamžite vykúzlia teplý harmonický dojem. Sviečky sú známe svojimi upokojujúcimi a liečivými vlastnosťami a terapeuti, napríklad pri masáži, ich často používajú na vytvorenie relaxačnej atmosféry vo svojich liečebných miestnostiach. Jednoduché zapálenie sviečky s krásnym blikaním a jemným žiarením pomáha uvoľniť a upokojiť myseľ. Skús to nabudúce, keď budeš mať stresujúci deň: zapáľ sviečku, pozoruj plameň a jednoducho pár minút dýchaj – aj 60 sekúnd môže znamenať veľký rozdiel. Aromaterapeutické sviečky ti môžu pomôcť uvoľniť sa, cítiť sa pokojne, nabiť energiou a uviesť tvoju myseľ do produktívnejšieho režimu. Levanduľové sviečky ti môžu pomôcť uvoľniť sa a zmierniť stres. Eukalyptové sviečky sú zas energizujúce a pomáhajú pri koncentrácii. Citrusové sviečky môžu pomôcť pri úzkosti a depresii, osviežia tvoje zmysly.

Sviečky ako dekorácia

Sviečky sú elegantným doplnkom každej miestnosti. Výber je neobmedzený: môžeš použiť neutrálne farby, ktoré dodajú každému priestoru jemný dotyk, alebo sa pohrať s pestrými farbami a vykúzliť „wow“ dojem. Sviečky sú mimoriadne všestranné, prichádzajú v širokej škále štýlov a vyzerajú skvele v každej miestnosti. Kúpeľňové sviečky vytvárajú kúpeľnú atmosféru, strategicky rozmiestnené sviečky v tvojej obývačke pôsobia útulne. Sviečky uprostred jedálenského stola ti pomôžu oživiť romantickú večeru pri sviečkach a kuchynské sviečky rozžiaria atmosféru, kde sa najčastejšie stretávame, no navyše dokážu pohltiť pachy. Sviečky sa dajú použiť aj na vytvorenie magického úniku z reality na terase, verande i záhrade.

Tá vôňa!

Vonné sviečky sú skvelým spôsobom, ako jemne prevoňať priestor, a zároveň maskovať nepríjemné pachy. Dostupné sú v rôznych typoch vôní, od ovocných až po vône pečiva; od bylinných a zemitých po vzdušné a čisté, od drevitých a mužských po kvetinové a ženské, od jedla a nápojov po sezónne a slávnostné. Vieš o tom, že sviečky vyrobené zo sójového vosku, kokosového vosku a iných rastlinných voskov sú bez sadzí, netoxické, horia čisto a vydržia oveľa dlhšie ako tradičný parafín, ktorý produkuje čierne sadze a do ovzdušia uvoľňuje toxické karcinogény?

Sviečky sú tiež ideálnym darčekom

Narodeniny, meniny, výročie… Príležitostí na obdarovanie tvojich milovaných je počas roka kopec. Pokiaľ hľadáš inšpiráciu na darček, každú ženu rozhodne poteší voňavá sviečka zo sójového vosku. A prečo z času na čas nepotešiť aj seba? Opakuj po nás: zaslúžim si to! Áno, zaslúžiš!

sviecky

Sviečky podporujú meditáciu a modlitbu

Zapaľovanie sviečok počas meditácie je skvelý spôsob, ako zlepšiť svoju prax. Mnohé vizualizačné cvičenia a techniky manifestácie zahŕňajú zameranie pozornosti na plameň horiacej sviečky, a zároveň vysielanie tvojich zámerov do vesmíru. Sviečky možno použiť aj v čase modlitby. Keďže náš čuch je úzko spojený s pamäťou, často si spájame nejakú vôňu s konkrétnym okamihom alebo časom v našom živote. Okrem toho môžu sviečky nielen vyvolať konkrétne spomienky, ale môžu sa použiť aj na spomienku na blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. V mnohých kostoloch sú oltáre alebo stoly, kde môžu veriaci zapáliť sviečku na pamiatku milovanej osoby. Je to krásna tradícia na oslavu životov našich milovaných zosnulých a upokojujúci rituál pre tých, ktorí sa potrebujú vyrovnať so svojou stratou.