5 výhod dobre hydratovanej pleti

Pitie veľkého množstva vody je kľúčovým pre udržanie dobrého fungovania nášho tela a orgánov. Hydratovaná pokožka je rovnako dôležitá pre zdravú pleť. Tu je 5 kľúčových výhod spojených s hydratovanou pokožkou:

Lepšia elasticita pokožky – Elasticita pokožky je schopnosť pokožky natiahnuť sa a vrátiť sa do pôvodného stavu. Strata pružnosti pokožky spôsobuje, že vyzerá mdlo, zvráskavene alebo.

Lepší vzhľad vrások – dostatočnou hydratáciou sa vyplnia jemné vrásky – tento efekt je možné dosiahnuť v krátkom čase pomocou aktívnych látok.

Vyvážená mastnota – dehydratovaná pokožka môže byť mastná. Koža je schopná zistiť hladinu hydratácie a pri nedostatku vlhkosti signalizuje mazovým žľazám produkciu olejov. Tento mechanizmus je možné regulovať zvýšením hydratácie.

Vylepšená obranyschopnosť pokožky – zdravá, hydratovaná pokožka je lepšie vybavená na obranu proti agresorom životného prostredia. Pridaním antioxidantov do starostlivosti je boj proti voľným radikálom ešte ľahší.

Vylepšená detoxikačná funkcia – zdravé kožné bunky majú schopnosť vyplavovať toxíny a vedľajšie produkty metabolizmu. Schopnosť pokožky detoxikovať závisí od efektívne hydratovanej pokožky.

Avatar photo
Autor článku

Jakub Mana