Čo je to skin cycling? 4 kroky v starostlivosti o pleť, ktoré vám zlepšia život

Je pravdepodobné, že si sa už s týmto výrazom stretla, je ho plný internet a rôzni odborníci aj influenceri sa na tento spôsob starostlivosti vyjadrovali. Čo to vlastne je skin cycling? Pre koho je najvhodnejší a prečo ľudia prechádzajú v starostlivosti o pleť na tento model pleťovej rutiny? 

Najprv si definujme čo je to skin cycling. Ide o mimoriadne strategický spôsob, ako podporiť zdravie pokožky a zároveň minimalizovať potenciálne podráždenie. Zahŕňa obmedzenie používania aktívnych zložiek a exfoliantov len na dve noci v týždni, aby si pleť oddýchla a regenerovala. Je určený aj na začlenenie aktívnch látok do večernej rutiny a funguje v štvordňovom cykle, aby maximalizoval výhody produktov v starostliovsti, no zároveň umožnil pokožke zotaviť sa, čím sa zabráni akémukoľvek potenciálnemu poškodeniu alebo podráždeniu spôsobenému používaním aktívnych látok. 

Teraz si ukážeme ako tento štvordňový cyklus funguje. Vždy sa jedná o večernú rutinu, ktorá začína dvojkrokovým čistením pleti. Po vyčistení závisí ďalší krok rutiny od toho, v ktorom dni cyklu sa práve nachádzaš.

1. noc: Exfoliácia

Po vyčistení pleti aplikujeme chemický peeling. V našom prípade by to mohla byť PROBLEM SOLVED MASK alebo PHA ANTI-AGE MASK. Chemický peeling pomôže maximalizovať účinky cyklovania pokožky a produktov, ktoré budete používať nasledujúce dni. 

2. noc: Bakuchiol

Druhá noc skin cyclingu je zameraná na bakuchiol. Bakuchiol je rastlinnou alternatívou k retinolu. Jeho účinky sú podobné sile retinolu, avšak nespôsobuje podráždenia pokožky, preto je vhodný aj pre citlivé typy pleti. Bakuchiol pleť obnovuje a podporuje tvorbu kolagénu, minimalizuje výskyt vrások, zvyšuje elasticitu kože a celkový zdravý vzhľad.

3. a 4. noc: Regenerácia

Tretia a štvrtá noc skin cyclingu je to, čo odlišuje túto rutinu od tých ostatných rutín. Je úplne zámerné, že počas 3. a 4. noci nie sú do rutiny zavedené žiadne aktívne látky vo vyšších koncentráciách. Tieto dve noci sú určené na to, aby poslúžili ako obdobie zotavenia sa pre pokožku, pre dosiahnutie maximálneho úžitku aktívnych látok použitých počas minulých nocí a zároveň zabrániť riziku podráždenia alebo poškodenia. Počas týchto nocí odporúčame sústrediť sa na hydratáciu. Najlepšie je zaviesť HA6 HYDRATATION BOOSTER SERUM. 

Po každej noci ukončujeme skin cycling rutinu krémom podľa vlastného výberu. Počas 3. a 4. noci môžeme ešte po kréme použiť aj pleťový olej pre zvýšenie a uzamknutie hydratácie. 

Neváhaj nás kontaktovať ak máš akékoľvek ďalšie otázky, prípadne potrebuješ pomoc pri zostavení rutiny.